1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

„Laboratoria Przyszłości” - Działania praktyczne - montaż obwodów elektrycznych/plansze dydaktyczne maj 2024

     W maju 2024 r. na zajęciach techniki w kl. VI i zajęciach indywidualnych uczniowie ponownie konstruowali gotowe modele/projekty montażu obwodów elektrycznych z wykorzystaniem zestawów małego elektronika “Boffin 500” oraz “Construction Box – ElectronicCircuits” firmy Betzold zakupionych w  ramach projektu “Laboratoria przyszłości”. 

     Zestawy Boffin zawierają 101 projektów (i więcej), które są łatwe do zestawienia. Z elementów dołączonych do zestawu uczniowie w niewielkich grupach stosując zasady BHP tworzyli określone projekty, różnych elektrycznych i elektronicznych obwodów opisanych w instrukcji. Uczniowie pracowali indywidualnie lub w małych grupach przez co uczyli się współdziałania podczas rozwiązywania danego problemu technicznego.

    Na zajęciach techniki wykorzystane są różne plansze dydaktyczne/tematyczne min. w kl. IV lub V “Rower”, “Wybrane znaki i sygnały”, “Pionowe znaki drogowe”, “Poziome znaki drogowe”, “Metody obróbki i konserwacji żywności”, “Rodzaje drewna i produkty z drzew”.


Joomla templates by a4joomla