1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Ślubujemy ...

     Jedną z piękniejszych ceremonii odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Zespołu Szkół im. gen. Franciszka Kleeberga w Woli Gułowskiej. Tę uroczystość uświetnili honorowi goście: Wójt Gminy Adamów pan Karol Ponikowski, Dyrektor naszej szkoły pan Przemysław Sala, rodzice, uczniowie klasy II i III, nauczyciele.

Czytaj więcej: Ślubujemy ...

ARCHIPELAG SKARBÓW WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

     W dniach 14-15 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas VII i VIII Archipelag Skarbów.

    Archipelag Skarbów jest programem profilaktycznym w całości opartym na modelu profilaktyki zintegrowanej.

     Warsztaty odbyły się w formie dwóch 4- godzinnych mitingów z uczniami. Motywem wiodącym spotkania była podróż po Archipelagu Skarbów. Uczniowie odwiedzili sześć wysp: gwiazdy, miłości, dżungli, seksu, przewodnika oraz mocy.

 

Czytaj więcej: ARCHIPELAG SKARBÓW WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

Narodowe Święto Niepodległości na świetlicy

     Narodowe Święto Niepodległości jest  ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Aby przybliżyć to święto naszym uczniom, na świetlicy szkolnej prowadzone były różnorodne formy zajęć. Podczas nich dzieci przypomniały sobie lub zapoznały się z podstawowymi symbolami narodowymi – flagą, godłem, hymnem – oraz z historią obchodów tego święta. Wspólnie przygotowały różnymi technikami prace plastyczne - kotyliony w barwach narodowych, którymi przyozdobiły swoje stroje w czasie uroczystości szkolnych.     

Czytaj więcej: Narodowe Święto Niepodległości na świetlicy

Wolność...

„Wolność- kocham i rozumiem.

Wolności oddać nie umiem (…)

     11 listopada przypada 104. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

    Z tej oto okazji w naszej szkole odbył się apel upamiętniający wydarzenia związane z ważną datą w dziejach narodu polskiego.

11 XI 1918  - 11 XI 2022

    W przeddzień narodowego święta uczniowie z koła teatralnego przeprowadzili sondaż wśród nauczycieli i pracowników szkoły. Zwrócili się z pytaniem: „Z czym kojarzy się Panu/ Pani data 11 listopada?”. Respondenci najczęściej wymieniali święto niepodległości, zakończenie I wojny światowej, koniec 123-letniego okresu zaborów Polski.

Czytaj więcej: Wolność...

KONKURS

 

Dzień postaci z bajek

     4 listopada uczniowie klasy VII zaprosili do naszej szkoły postaci z różnych bajek – a tak naprawdę byli to ich koledzy i koleżanki, ponieważ w tym dniu obchodziliśmy w szkole dzień postaci z bajek. Na szkolnym korytarzu na każdym kroku mogliśmy spotkać królewny, księżniczki, Shreków, Drakulę czy Wiedźmy. Do wspólnej zabawy włączyli się nawet nauczyciele.

     Po raz kolejny okazało się, że w naszej szkole można się tez świetnie bawić.

Czytaj więcej: Dzień postaci z bajek

Joomla templates by a4joomla