1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Rekrutacja do przedszkola i szkoły podstawowej 2023/2024

Zasady rekrutacji do Przedszkola 

w Woli Gułowskiej 

w roku szkolnym 2024/2025

 KLIKNIJ TUTAJ

Składanie wniosków od 4 -22 marca 2024 r.

 

Zasady rekrutacji do Szkoły Podstawowej

im. gen. Franciszka Kleeberga

w Woli Gułowskiej

w roku szkolnym 2024/2025

 KLIKNIJ TUTAJ

 

Składanie wniosków od 11 -22 marca 2024 r.

 

 

Hołd bohaterom powstania styczniowego w 161. rocznicę potyczki pod Kobylczykiem

     Poczet sztandarowy naszej szkoły wziął dzisiaj udział w uroczystości upamiętniającej wybuch powstania styczniowego w 161. rocznicę potyczki pod Kobylczykiem w Lesie Gułowskim, gdzie 21 lutego 1863 r. poległo piętnastu powstańców, w tym Antoni Trzaskowski i jego nieznani z nazwiska podkomendni. W uroczystości wzięły też udział Samorządy Adamowa i Krzywdy – szacunek dla bohaterstwa powstańców wyrazili wójtowie Karol Ponikowski i Krzysztof Warda.

Czytaj więcej: Hołd bohaterom powstania styczniowego w 161. rocznicę potyczki pod Kobylczykiem

„Laboratoria Przyszłości” - Dekorujemy i naprawiamy, czyli jak używamy pistoletu do klejenia na gorąco?

     W styczniu/lutym 2024 r. przeprowadzono szereg warsztatów, pogadanek oraz pokazów z zajęć praktycznych dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej, uczniów świetlicy, zajęć rewalidacyjnych i innych zajęć specjalistycznych/indywidualnych dotyczące bezpiecznego wykorzystania pistoletu do klejenia na gorąco w ramach pomocy zakupionych z programu „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie mogli poznać nowoczesną technikę precyzyjnego klejenia i trwałego sklejania ozdób, elementów dekoracyjnych, części garderoby, zabawek itp.

Czytaj więcej: „Laboratoria Przyszłości” - Dekorujemy i naprawiamy, czyli jak używamy pistoletu do klejenia na...

„Dzień Otwarty EKOPRACOWNI dla rodziców”

     W czwartek 15 lutego 2024 w szkole odbyło się zebranie z rodzicami, a przy okazji my uczniowie klasy VIIa zorganizowaliśmy  „Dzień Otwarty EKOPRACOWNI dla rodziców”

     W tym dniu zainteresowani rodzice mieli możliwość obejrzenia wyremontowanej  pracowni  nr 10, w której odbywają się nasze zajęcia z przedmiotów przyrodniczych. Zaprezentowaliśmy również pomoce dydaktyczne, które wykorzystujemy i będziemy wykorzystywać do realizacji tematów związanych z przyrodą i ekologią. Rodzice mieli okazję obejrzeć i zobaczyć, jak działają nowe sprzęty tj. nowoczesne mikroskopy, stacja pogody, zestawy do badania wody, gleby i powietrza, cyfrowy miernik natężenia dźwięku, konduktometr do pomiaru czystości wody. Żeby było ciekawiej, ustawiliśmy mikroskop cyfrowy, stereoskopowy i przygotowaliśmy różne preparaty. Rodzice mogli zobaczyć pantofelka, a dokładniej Paramecium caudatum, który  jest protistem, pleśń penicillium na owocu z mandarynki i tkanki roślin i zwierząt. Pokazaliśmy również prace naszych kolegów i koleżanek. Były to komórki zwierzęce, DNA, modele atomów.

Czytaj więcej: „Dzień Otwarty EKOPRACOWNI dla rodziców”

Dzień bez telefonu

 

Trasa autokaru

Trasa autokaru przywożącego uczniów do Zespołu Szkół

im. Gen. Franciszka Kleeberga w Woli Gułowskiej

od 12 lutego 2024r.

 

1. Wola Gułowska (6:30) -- Konorzatka - Władysławów - Sobiska - Wola Gułowska

2. Wola Gułowska (7:00) - Władysławów- Budziska –- Dąbrówka - Ferdynandów 2 – Ferdynandów 1 -Kalinowy Dół – Natalin – Żurawiec – Helenów – Wola Gułowska

3. Wola Gułowska (7:40) - Lipiny - Wola Gułowska

 

ORGANIZACJA ODWOZÓW

rok szkolny 2023/2024

 

(Podana godzina jest godziną wyjazdu autokaru z parkingu przed szkołą, odwóz w kierunku Budzisk będzie organizowany w zależności od skończonych zajęć przez ucznia).

 

Joomla templates by a4joomla