1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

„Konkursowe podróże- małe i duże”- 07.10.2019 r. - 29.11.2019 r.

     Podczas zajęć świetlicowych odbył się konkurs „Konkursowe podróże - małe i duże”- dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. W ramach tego konkursu odbyły różne konkursy rozwijające umiejętności i zainteresowania uczniów:

  • Konkurs pięknego pisania
  • Konkurs plastyczny „Złota Polska Jesień”
  • Konkurs czytelniczy „Proszę, poczytaj mi…”
  • Konkurs recytatorski „Moja Ojczyzna”
  • Konkurs wiedzy o zdrowiu „Dbamy o zdrowie”
  • Konkurs muzyczny „Lubię śpiewać”
  • Konkurs plastyczny „Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe
  •  Wróżby i konkursy andrzejkowe

 

Laureatami konkursu zostały następujące osoby:

     Maja Józwik, klasa IIIb

     Aleksandra Chmiel, klasa IIIb

     Lena Bujak, klasa I/ Wiktoria Sierakowska, klasa I

 

     Laureatom i uczestnikom konkursu dziękujemy za wspólną „podróż po konkursach” i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

Kibicuj z klasą wyjazd na mecz ekstraklasy Legia Warszawa - Korona Kielce

       Wyjazd na mecz Polskiej Ekstraklasy odbył się 30.11.2019 r.

      W ramach programu „Kibicuj z klasą” realizowanego przez klub piłkarski Legia Warszawa grupa uczniów z naszej szkoły wraz z rodzicami oraz nasi absolwenci uczestniczyli w wyjeździe zorganizowanym dzięki współpracy z Klubem ULKS „Kangur” Okrzeja  w rozgrywkach pucharowych Polskiej Ligi Piłki Nożnej,

      Dzień był wprawdzie mroźny, ale gorąca stadionowa atmosfera oraz wiele ciekawych akcji przeprowadzonych przez drużyny Legii Warszawa i Korony Kielce sprawiły, że chłód nie doskwierał nam aż tak bardzo. Mecz ten był nie tylko ciekawą i atrakcyjną lekcją piłki nożnej, ale również okazją do poznaniem procedur związanych z bezpieczeństwem na stadionie.  

      Mecz zakończył się zwycięstwem dla Legii Warszawa 4:0.

 

 

Zapraszamy do udziału w konkursie

Regulamin szkolnego konkursu zdrowotnego

organizowanego w ramach współpracy z ZOZ w Adamowie

dla uczniów Zespołu Szkół w Woli Gułowskiej                

 

I  Temat konkursu: Rymowanka zdrowotna

II Organizator konkursu: nauczyciele wychowania fizycznego, pielęgniarka szkolna, ZOZ w Adamowie

III Cele  konkursu

 1.   Propagowanie zdrowego odżywiania wśród uczniów.

 2.   Nabywanie wiedzy o zdrowym odżywianiu,  rozwijanie postawy prozdrowotnej, rozbudzanie kreatywności, kształtowanie świadomości w zakresie zdrowego żywienia.

 3.  Skierowanie uwagi uczniów (w tym także ich rodziców) na konieczność zmian w domowym menu z uwzględnieniem codziennych posiłków złożonych z owoców i warzyw.

 4.   Wyrażanie swojej postawy  żywieniowej poprzez twórczość literacką.

IV Termin konkursu

 1.  Konkurs będzie trwał od 04.12.2019r do 20.12.2019r.

 V Zasady uczestnictwa

 W konkursie uczestniczą chętni uczniowie naszej szkoły i samodzielnie  układają rymowankę składającą się tylko z dwóch wersów,  które będą zachęcały dzieci i dorosłych do częstego spożywania owoców  i warzyw, aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego. Praca musi być wykonana odręcznie i estetycznie, gdyż prace zostaną umieszczone na gazetce w Publicznym Ośrodku Zdrowia w Woli Gułowskiej. Ułożoną rymowankę należy podpisać podając imię i nazwisko ucznia oraz klasę. Do rymowanki można wykonać ilustracje. Format A4. Rymowanki powielone z internetu nie będą brane pod uwagę.

 VI Nagrody

 Sponsorem nagród jest ZOZ w Adamowie. Nagrodzone zostaną ciekawe rymowanki. Podsumowanie konkursu i nagrody zostaną wręczone na apelu szkolnym.


 

Serdecznie zapraszamy do konkursu

 Powodzenia :)

 

 

,,Żywa’’ lekcja przyrody

     W klasie czwartej odbyła się inna niż zazwyczaj lekcja przyrody. Bartek Sierakowski, Mikołaj Walaszek i Ala Sierakowska  przynieśli hodowane przez siebie w domu zwierzęta - świnkę morską, żółwia i papugę. Uczniowie podzielili się z kolegami wiadomościami, w jaki sposób należy opiekować się tymi  zwierzętami. Opowiadali, czym odżywiają się ich ,,milusińscy’’, jakie warunki należy im stworzyć do życia, jak długo żyją, jak się rozmnażają  i jakie są wady i zalety hodowli. Odpowiadali na pytania zadawane przez kolegów, podali ciekawostki z życia zwierząt. ,,Żywa’’ lekcja umożliwiła również bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Lekcję swoim śpiewem umilała papuga. Może po takiej lekcji również inni uczniowie zdecydują się na hodowlę jakiegoś zwierzątka w domu?

 

 

Wróżby i konkursy andrzejkowe

      W dniu 29.11 odbyły się na zajęciach świetlicowych wróżby i konkursy andrzejkowe. Uczennice klasy VII: Joanna Sobieszek, Aleksandra Ręcławowicz i Gabriela Stempniak przygotowały i przeprowadziły wśród uczniów klas I-II wróżby andrzejkowe. Dzieci przebywające na świetlicy szkolnej bardzo chętnie wzięły udział w zaproponowanych przez starsze koleżanki wróżbach. Wspólnie odkrywali imię ich przyjaciela/przyjaciółki, dowiadywali się, co miłego ich czeka w przyszłości a także kogo w przyszłości spotkają. Wróżby andrzejkowe przebiegły w bardzo miłej atmosferze, uczniowie klas I-II bardzo serdecznie przyjęli swoje koleżanki z klasy VII i nagrodzili je na zakończenia spotkania brawami, chcąc w ten sposób podziękować dziewczętom za wspólną zabawę.

 

 

Wycieczka do Fabryki Bombek

     Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. W związku z tym 22 listopada 2019 roku została zorganizowana wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie oraz Sandomierza. Uczestnikami wycieczki były dzieci z klas I-III. Pierwszym punktem programu był spacer po Sandomierzu. Podziwialiśmy piękne renesansowe kamieniczki oraz renesansowy ratusz. Charakterystycznym elementem pięknej budowli jest herb miasta i zegar słoneczny. Dzięki przewodnikowi poznaliśmy ciekawą historię miasta. Kolejnym punktem była Zbrojownia Rycerska. Tu wysłuchaliśmy między innymi legendy o dzielnej Helenie, która uratowała miasto przed Tatarami - sama zginęła. Następnie mogliśmy przymierzać zbroje, brać do ręki miecze, robić zdjęcia.

     Po wyjściu z podziemi udaliśmy się do Muzeum Figur Woskowych „Świat Ojca Mateusza”. Tu spotkaliśmy się niemalże na żywo z bohaterami serialu „Ojciec Mateusz”.

     Następnie udaliśmy się w podróż do Nowej Dęby. Pod opieką przewodnika zwiedziliśmy zakład. Obejrzeliśmy jedyne w Polsce Muzeum Bombki Choinkowej. Poznaliśmy również etapy powstawania bombki. Uczniowie przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i bliskich. Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów oraz bombkę z własnym imieniem.

     Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę świąt.

 

 

Joomla templates by a4joomla