1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Zakończył się rok szkolny 2021/2022

Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz,

tym bardziej jesteś spragniony.
- Stefan Żeromski
 

     Zakończył się rok szkolny 2021/2022. Rok ten nie należał do najłatwiejszych – musieliśmy zmierzyć się z niepewnością dotyczącą formy nauki, przez jakiś czas obowiązywało nauczanie zdalne. Kolejnym wyzwaniem było zapewnienie odpowiedniej edukacji uczniom z Ukrainy. Jak wyglądało zakończenie roku szkolnego 2022? – przekonajmy się!

Czytaj więcej: Zakończył się rok szkolny 2021/2022

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Języka Angielskiego

     W ramach współpracy między naszą szkołą a Szkołą Podstawową im. Orła Białego w Czernicu odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Języka Angielskiego dla uczniów klas czwartych i piątych obu szkół. Konkurs poprzedzony był kilkutygodniowym przygotowywaniem się pod kierunkiem nauczycieli anglistów, p. Moniki Kuśmierek i p. Danuty Królik. Uczniowie otrzymali zakres wymagań i zapoznali się z Regulaminem Konkursu. Został on przeprowadzony w dniu 18 maja 2022 r. i miał wersję on-line. Uczniowie z obu szkół w tym samym czasie rozwiązywali Quiz i na bieżąco mogli śledzić swoją wyniki, co dodatkowo podkręcało rywalizację. Wyniki konkursu są następujące:

Miejsce I – Błażej Wachnik kl. 5b i Aleksandra Beczek, kl. 5

Miejsce II – Krystian Ochnik, kl. 5b i Jakub Błażejczyk, kl. 5b

Miejsce III – Alicja Grabowska, kl. 4 i Martyna Łubianka, kl. 5

Czytaj więcej: Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Języka Angielskiego

Rajd Rowerowy klasy 5b do Okrzei

     15 czerwca, już pod koniec roku szkolnego, klasa 5b pod opieką wychowawczyni, p. Danuty Królik, oraz dwóch opiekunów, p. Elżbiety Filip i p. Martyny Kołodziejczyk, wyruszyła na kolejny już rajd rowerowy. W pierwotnym planie miała być Okrzeja, a więc kopiec Henryka Sienkiewicza, oraz Wola Okrzejska, w której mieści się Muzeum Henryka Sienkiewicza. Niestety Muzeum ciągle jest w remoncie, a więc będzie prawdopodobnie jednym z kolejnych celów. Zatem ustalono trasę do Okrzei, na kopiec Henryka Sienkiewicza oraz na cmentarz, na którym pochowana jest matka Henryka Sienkiewicza. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się kilku ciekawostek o naszym wybitnym rodaku.

Czytaj więcej: Rajd Rowerowy klasy 5b do Okrzei

Zaproszenie

 

 

 

Wycieczka klasy III do Dęblina i Trojanowa

Wycieczka klasy III do Dęblina i Trojanowa

     10 czerwca odbyła się wycieczka klasy III do Trojanowa. Znajduje się tam wspaniałe miejsce do aktywnej zabawy i wypoczynku, czyli „Farma Iluzji”. Czekało na nas mnóstwo wyjątkowych atrakcji: Latająca Chata, Tunel Zapomnienia, Meble Olbrzyma, przeprawa tratwami, papugarnia, bajkowa kolejka, karuzele, park linowy, i wiele innych, które trudno wymienić. Wypoczęliśmy, wyhasaliśmy się do woli, a wychodząc, każdy zadał pytanie: Kiedy tu powrócimy?

Czytaj więcej: Wycieczka klasy III do Dęblina i Trojanowa

Dzień Dziecka w edukacji wczesnoszkolnej

Dzień Dziecka w edukacji wczesnoszkolnej

     Tegoroczne obchody Dnia Dziecka były pełne atrakcji, ruchu, zabawy i radości, ponieważ obchodziliśmy Dzień Sportu – SPARTAKIADĘ KLAS I-III. Naszym celem było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, integracja podczas gier i zabaw uczniów w różnym wieku oraz wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej.

 

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w edukacji wczesnoszkolnej

Joomla templates by a4joomla