1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

BEZPIECZNE WAKACJE 2024

 

     Wakacje to czas odpoczynku i zabawy. To dla dzieci i młodzieży czas, wyjazdów, podróży i nowych wrażeń. Każdy ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu w okresie letnim. To mogą być wyjazdy rodzinne lub zorganizowane, zagraniczne podróże i inne aktywności. Ważne jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwie własnymi bliskich oraz o zachowaniu odpowiedniej ostrożności podczas różnych nieprzewidzianych sytuacji.

Drogi Uczniu pamiętaj o kilku zasadach:

  • Jeśli chcesz się opalać, to z głową (stosuj filtry).
  • Pamiętaj o bezpiecznych kąpielach (najlepiej w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych).
  • Uważaj na kleszcze i inne ukąszenia owadów.
  • Informuj rodziców i opiekunów o miejscu twojego pobytu.
  • Pamiętaj o podstawowych zasadach higieny podczas spożywania posiłków.
  • Uważaj na obce psy i dzikie zwierzęta.
  • Będąc na wyjazdach, wycieczkach pamiętaj o odpowiednim obuwiu, ubiorze (dostosuj do panujących warunków).
  • Przypomnij i zapamiętaj ważne numery – alarmowe i służb pomocniczych.
  • Korzystając z urządzeń infrastruktury sportowej na terenie szkoły - przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i regulaminów dotyczących użytkowania poszczególnych obiektów sportowych.
  • Dokumentuj i utrwalaj swój czas wolny, wyślij widokówkę, rób zdjęcia.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym 2024/2025!

Czytaj więcej: BEZPIECZNE WAKACJE 2024

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

     Nadszedł wreszcie ten długo wyczekiwany moment – zakończenie roku szkolnego. To czas, kiedy uczniowie mogą odetchnąć z ulgą po całorocznym trudzie i wysiłku. To także czas na podsumowania, refleksję i planowanie kolejnych kroków.

     Dla niektórych uczniów to koniec jednego etapu edukacji i przejście do kolejnego, bardziej wymagającego. Dla innych to pożegnanie się z dobrze znaną szkołą i kolegami, aby rozpocząć nowy rozdział w życiu. Jedno jest pewne – rok szkolny przyniósł wiele wyzwań, ale i wiele sukcesów, na które na pewno warto patrzeć z dumą.

Czytaj więcej: ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Innowacja Pedagogiczna „Klasa w terenie”

      Innowacja Pedagogiczna „Klasa w terenie” realizowana była w roku szkolnym 2023/2024 przez klasy I-III.  Miała ona na celu promowanie edukacji na świeżym powietrzu i zachęcenie uczniów do "opuszczenia" murów szkoły, a także spędzania czasu w terenie.  Wzbogacała proces dydaktyczny o elementy zabaw i aktywności poza klasą. Działania te pomagały w wykorzystaniu przestrzeni zewnętrznej jako naturalnego środowiska; uczenia się – co sprzyjało rozwojowi kompetencji kluczowych uczniów oraz ich aktywności fizycznej.

Czytaj więcej: Innowacja Pedagogiczna „Klasa w terenie”

Niezapomniane chwile na balu ósmoklasisty

    Bale ósmoklasisty są zawsze wyjątkowym wydarzeniem w szkole. To jedna z ostatnich okazji, aby wszyscy uczniowie mogli spotkać się razem, zatańczyć i przyjemnie spędzić czas przed zakończeniem roku szkolnego. Tegoroczny bal ósmoklasistów odbył się 18 czerwca w Domu Kultury w Woli Gułowskiej.

     Na balu wszyscy uczniowie starają się wyglądać jak gwiazdy – dziewczęta w pięknych sukienkach, chłopcy w eleganckich garniturach. Do tego dochodzą kwiaty, galanteria, przysmaki. Bale ósmoklasisty to nie tylko zabawa, ale także okazja do podsumowania minionych lat szkolnych i wspomnień związanych z naszymi kolegami i koleżankami.

    Po balu zaczyna się czas refleksji i przygotowań do nowego etapu – szkoły średniej. Wspominamy bal, oglądamy zdjęcia, śmiejemy się z nieudanych kroków tanecznych, płaczemy ze wzruszenia. Ale najważniejsze jest to, że spędziliśmy cudowne chwile razem i będziemy je pamiętać przez wiele lat.

Czytaj więcej: Niezapomniane chwile na balu ósmoklasisty

DZIEŃ SPORTU W KLASACH I-III

      W dniu 17 czerwca w klasach edukacji wczesnoszkolnej odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna „Dzień Sportu”. Głównym celem tego wydarzenia było propagowanie zdrowego stylu życia, a także integracja uczniów podczas gier i zabaw sportowych. Naszym priorytetem było ukazanie wartości aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zachęcenie do uprawiania sportów kontekście zbliżających się wakacji.

     Dzieci z klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń: pani Marty Wesołowskiej-Kardas, p. Ewy Madoń, p. Katarzyny Osowiec miały okazję wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach zręcznościowych i wyścigach rzędów. Rywalizacja była bardzo wyrównana, ale finalnie nie chodziło o zdobyte miejsca, lecz o świetną zabawę. Nieocenioną pomoc w przeprowadzeniu zawodów okazała nam p. Aneta Pietruszka, nauczyciel wychowania fizycznego. Gratulujemy wszystkim uczestnikom tego wydarzenia! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, która pozwoli odczuć atmosferę pełną pozytywnych emocji.

Czytaj więcej: DZIEŃ SPORTU W KLASACH I-III

Szkolny Konkurs ‘’Mistrz Kaligrafii 2024’’

11 czerwca uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przystąpili do Szkolnego Konkursu Kaligraficznego ‘’Mistrz Kaligrafii”. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności odręcznego pisania zgodnego z zasadami kaligrafii. Uczniowie starali się zapisać podany konkursowy fragment tekstu w sposób staranny i estetyczny. Zadanie to wymagało od uczniów skupienia, cierpliwości, dokładności i spokoju. Dzięki temu kształtowali swój charakter i rozwijali wrażliwość na piękno naszego języka ojczystego. Dowiedzieli się także, jak ważne jest odręczne pisanie, które wspiera kreatywność i umiejętność uczenia się.

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs ‘’Mistrz Kaligrafii 2024’’

Joomla templates by a4joomla