Przejdź do treści Wyszukiwarka Kontakt Regulamin
UE logo
aaaa pomo r skie zachodnio- pomo r skie kuj a ws k o -pomo r skie podlaskie lubuskie lubelskie podkarpackie śląskie świętokrzyskie opolskie małopolskie dolnośląskie łódzkie ma zo wieckie wiel k opolskie warmińs k o -mazu r skie

Co nowego ?

next slide prev slide
Aktualność
Sprawdź nową ofertę wsparcia z Funduszy Europejskich! - styczeń 2025
Więcej
Projekt
Budowa drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów
Więcej
Aktualność
Postępy w realizacji programów - stan na 29 grudnia 2024 roku
Więcej
Projekt
Rozwój komunikacji publicznej w Kielcach
Więcej

O Mapie dotacji

Zanim zaczniesz korzystać z Mapy Dotacji UE zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.
Te pytania dotyczą:

  • projektów umieszczonych w serwisie,
  • opisów inwestycji,
  • danych dotyczących wykorzystania Funduszy Europejskich w Polsce i poszczególnych regionach.

Serwis zawiera uproszczenia w danych, które zostały opisane na stronie Pomocy.

Więcej

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

1 Czym jest Mapa Dotacji?

Mapa Dotacji to serwis internetowy dostępny pod adresem www.mapadotacji.gov.pl od 2007 roku. Serwis prezentuje projekty realizowane na terytorium Polski, współfinansowane z Funduszy Europejskich w perspektywach 2004-2006, 2007-2013, 2014-2020 oraz 2021-2027. Obecnie Mapa Dotacji zawiera 309 513 projektów (88 545 projektów zrealizowanych w latach 2004-2006; 106 351 projektów zrealizowanych w latach 2007-2013; 103 775 projektów z perspektywy 2014-2020 oraz 12 220 projektów z perspektywy 2021-2027, w tym 562 z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności).

2 Mapa Dotacji UE jako źródło pomysłów

Wiele projektów zostało opisane szczegółowo tak, aby pokazać jak wiele zmienia się wokół nas dzięki Funduszom Europejskim. Zachęcamy wszystkich do oglądania zdjęć, prezentacji czy innych materiałów multimedialnych.
Mapa Dotacji UE jest też miejscem otwartym na Państwa opisy, zdjęcia czy prezentacje projektów, zapraszamy do współtworzenia z nami serwisu i dzielenia się informacjami na temat inwestycji współfinansowanych z Funduszy Europejskich.

3 Jak dodać zdjęcie i opis do projektu?

Zapraszamy do dzielenia się informacjami na temat projektów. Aby dodać zdjęcie, opis lub inny materiał do projektu należy najpierw odnaleźć właściwą inwestycję poprzez wyszukiwarkę, następnie należy wybrać zakładkę Zdjęcia i opisy internautów, wypełnić formularz i przesłać odpowiednie pliki lub teksty. Wszystkie treści na serwisie są moderowane, a zdjęcia i opisy pojawią się na Mapie po akceptacji administratora.

4 Jak długo trwa akceptacja przez administratora mojego opisu przesłanego na Mapę Dotacji?

Każdy wysłany materiał wymaga potwierdzenie poprzez kliknięcie w odsyłacz (link), przesyłany automatycznie na adres e-mail podany przez Internautę. Po potwierdzeniu materiał jest przekazywany do administratora Mapy Dotacji UE. W razie zgodności z regulaminem materiał jest akceptowany do dwóch dni roboczych od kliknięcia przez Internautę potwierdzenia. W wyjątkowych sytuacjach materiał może być akceptowany w terminie do 5 dni roboczych.

W przypadku niepojawienia się przesłanych materiałów we wskazanym wyżej terminie prosimy o kontakt poprzez formularz zgłoszeniowy lub e-mail: mapa@miir.gov.pl.

5 Skąd wzięły się dane na Mapie Dotacji UE?

Dane dotyczące projektów realizowanych z Funduszy Europejskich w latach 2007-2013, 2014-2020 oraz 2021-2027 gromadzone są w Centralnym Systemie Teleinformatycznym (CST). Więcej informacji o systemie informatycznym można znaleźć pod adresem Centralny System Teleinformatyczny.

6 Z jakiego okresu są dane?

Mapa Dotacji UE prezentuje informacje o wszystkich realizowanych w Polsce, i zarządzanych przez Polskę, projektach współfinansowanych z Funduszy Europejskich według danych aktualizowanych co miesiąc. Dane prezentowane obecnie na Mapie Dotacji zostały zaktualizowane według stanu na 4 grudnia 2024 roku.

Jeśli potrzebujesz szczegółowych danych projektów, sięgnij do raportów, które publikujemy na stronie Portalu Funduszy Europejskich:

7 Dlaczego na Mapie Dotacji UE nie ma projektów finansowanych z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich i z Europejskiego Funduszu Rybackiego w latach 2007-2013?

W perspektywie finansowej 2007-2013 Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich i Europejski Fundusz Rybacki zostały wyłączone z funduszy strukturalnych i są realizowane jako instrument wspólnej polityki rolnej oraz wspólnej polityki rybołówstwa, dlatego też projekty realizowane w ramach ww. funduszu nie zostały ujęte na Mapie Dotacji UE.

pochył

Dodaj opis i zdjęcia do projektu

Widzisz zmiany, które nastąpiły dzięki dotacjom z Funduszy Europejskich? Podziel się ciekawymi informacjami. Wyszukaj projekt i kliknij w ikonę ołówka widoczną na pasku wyszukiwania widoczną na pasku wybranego projektu..

Znajdź projekt