1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

WIOSENNIE, KOLOROWO…

WIOSENNIE, KOLOROWO, EKOLOGICZNIE,

Z KRÓLOWĄ NAUK -  MATEMATYKĄ,  

Z HUMOREM i  DOBRĄ ZABAWĄ!

 

     Tak opisać można Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole. Dzień jak co dzień, a jednak inaczej…

     Z tej okazji tytułem wprowadzenia w Pierwszy Dzień Wiosny zgromadzeni uczniowie, nauczyciele wzięli udział w warsztatach ekologicznych, które poprowadził Dyrektor ds. Środowiska i Relacji Zewnętrznych firmy KOM-EKO Pan Adam Przystupa. Uczniowie dowiedzieli się między innymi:  jak w praktyce wygląda dbanie o środowisko, czym jest segregacja śmieci i recykling, z czego produkowany jest polar i jak na początku produkcji wyglądają dwulitrowe butelki, w których sprzedawana jest coca-cola. Uczniowie zadawali ciekawe i intrygujące pytania. Tego typu inicjatywy pomagają zdobywać uczniom nową wiedzę i są doskonałym, praktycznym uzupełnieniem wiedzy, jaką uczniowie codziennie przyswajają na lekcjach.

     Kolejnym ważnym wydarzeniem  Pierwszego Dnia Wiosny był Pokaz Mody Ekologicznej  Eko-Top Trendy 2024.

      Szanowni Państwo! Cóż to był za pokaz! Takich kreacji na co dzień i od święta jeszcze nikt nigdy nie widział w naszej szkole. Niejeden projektant mody mógłby zaczerpnąć od nich inspirację dla swojej kolekcji.

    Tego dnia każda klasa w naszej szkole zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej. Uczniowie zaprezentowali oryginalne, pomysłowe kreacje wykonane z materiałów wtórnych. Prezentowali się  przy muzyce,  jak  na prawdziwym ,,wybiegu”, nagradzani  byli brawami publiczności.  Największe  emocje wśród  oglądających wywołała suknia panny młodej wykonana z gazet i garnitur pana młodego, który wykonany był z czarnej folii. Większość  występujących mogła się pochwalić niepowtarzalnymi sukniami, spódnicami, śmiesznymi  dodatkami do  ubioru – biżuterią, torebkami i gustownie dobranymi butami.  Bardzo wysoki poziom  wykonania strojów prezentowanych przez modelki i modeli  zaskoczył jury. Po krótkiej przerwie organizatorzy ogłosili wyniki podane przez jury, które wzięło pod uwagę  pomysłowość,  oryginalność, estetykę wykonania  i sposób  prezentacji strojów.

 I miejsce – klasa VI ,  II miejsce – klasa V  i   III miejsce – klasa I

     Wszystkie klasy zostały hojnie nagrodzeni dyplomami i brawami, ich stroje wzbudzały zachwyt publiczności, a oni sami, jak widać na zdjęciach, również świetnie się bawili. Stroje przygotowane przez uczestników, oczywiście z pomocą kolegów, koleżanek i rodziców  zaskoczyły pomysłowym sposobem wykonania i niezwykłą estetyką. Wszystkim klasom, Rodzicom, Nauczycielom  gratulujemy pomysłu i zaangażowania.

    Po powitaniu Wiosny przyszedł czas na spotkanie z królową nauk – matematyką. Uczniowie klasy VII b zaprezentowali przedstawienie pt.: „Sąd nad matematyką". Inscenizacja miała charakter rozprawy sadowej, której celem było osądzenie matematyki i wydanie sprawiedliwego wyroku.  Przedstawiono jej zarzut utrudniania życia we współczesnych czasach. Podczas przewodu sądowego przesłuchani zostali świadkowie oraz przedstawione dowody. „Sąd" w swoim uzasadnieniu wyroku uznał, że matematyka jest w życiu potrzebna i nakazał wszystkim uczniom systematyczne uczenie się matematyki. Mamy nadzieję, że uczniowie jeszcze bardziej przekonają  się do tej pięknej dziedziny nauki i życia.

    Tego dnia, obchodziliśmy też w naszej szkole Dzi Kolorowej Skarpetki, solidaryzując się w ten sposób z osobami z zespołem Downa. Uczniowie każdej klasy  przygotowali z tej okazji piękne plakaty, które umieściliśmy na sali gimnastycznej podczas obchodów I Dnia Wiosny. Wszyscy zgromadzeni obejrzeli  krótki filmik pt: „Nie bój się myśleć inaczej” przedstawiający, z jakimi stereotypami muszą zmagać się osoby z zespołem Downa. Dodatkowo jeszcze na znak solidarności, uczniowie naszej szkoły założyli kolorowe, niepasujące do pary skarpetki.

     Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z obchodów Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole.

https://drive.google.com/file/d/1K7p7KnOJVQuEjicz89afGpPl2-ILkwFi/view?usp=sharing


Joomla templates by a4joomla