1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

ARCHIPELAG SKARBÓW WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

     W dniach 14-15 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas VII i VIII Archipelag Skarbów.

    Archipelag Skarbów jest programem profilaktycznym w całości opartym na modelu profilaktyki zintegrowanej.

     Warsztaty odbyły się w formie dwóch 4- godzinnych mitingów z uczniami. Motywem wiodącym spotkania była podróż po Archipelagu Skarbów. Uczniowie odwiedzili sześć wysp: gwiazdy, miłości, dżungli, seksu, przewodnika oraz mocy.

 

     Punktem wyjścia programu było uświadomienie uczestnikom ich najgłębszych pragnień i marzeń oraz wskazanie wartości, jakimi powinni się w życiu kierować. Warsztaty trwały dwa dni, podczas których młodzież poszerzała swoją wiedzę na temat miłości, seksualności, budowaniu relacji międzyludzkich i szacunku. 

    Jednym z ważniejszych celów programu było przekonanie młodych ludzi, że zasady, wymagania i ograniczenia nakładane przez rodziców naprawdę służą szczęśliwej przyszłości młodych ludzi. Trenerzy chętnie dzielili się z uczestnikami warsztatów własnymi doświadczeniami życiowymi. Na scenie niejednokrotnie zapraszani byli nasi koledzy i koleżanki.

     W ramach projektu odbyły się również spotkania trenerów z nauczycielami i rodzicami.

  Dziękujemy uczniom za aktywny udział w warsztatach, rodzicom  i nauczycielom za obecność.

 

 

Joomla templates by a4joomla