1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

W oczekiwaniu na święta wielkanocne….

     Uczniowie klasy VIIb wraz z opiekunami przygotowali w dniu 26 marca apel wielkanocny przybliżający tajemnicę Zmartwychwstania Pana Jezusa. Główny bohater przedstawienia – Mały Książę – szukał przyjaciela, tak jak my, często szukamy w swoim życiu przyjaciół. Młodzi wykonawcy poprzez swój występ podkreślili duchowy aspekt świąt wielkanocnych. „Szukać należy sercem, bo najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” – ważne jest, aby traktować z szacunkiem drugiego człowieka, dbać o relacje z drugim człowiek, dbać o przyjaźń. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc w przygotowanie tej uroczystości.

Czytaj więcej: W oczekiwaniu na święta wielkanocne….

DZIEŃ RODZEŃSTWA

 

Niebieska kartka z kalendarza

      Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.

     Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem. Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski. W Polsce na niebiesko, w poprzednich latach, zaświeciły się m.in. Pałac Kultury i Nauki, most Śląsko-Dąbrowski, gmach Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie czy Katowicki Spodek, a w dużych sieciach handlowych istnieją tak zwane „Ciche godziny”.

     A czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne.

     Uczniowie naszej szkoły z okazji Światowego Dnia Widzy o Autyzmie wykonali gazetkę przekazującą najważniejsze informacje dotyczące spektrum autyzmu oraz poszerzyli swoją wiedzę, oglądając film pt. „Dzień oczami dziecka z autyzmem”.

      Bądźmy w takich dniach razem !


 

WIOSENNIE, KOLOROWO…

WIOSENNIE, KOLOROWO, EKOLOGICZNIE,

Z KRÓLOWĄ NAUK -  MATEMATYKĄ,  

Z HUMOREM i  DOBRĄ ZABAWĄ!

 

     Tak opisać można Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole. Dzień jak co dzień, a jednak inaczej…

     Z tej okazji tytułem wprowadzenia w Pierwszy Dzień Wiosny zgromadzeni uczniowie, nauczyciele wzięli udział w warsztatach ekologicznych, które poprowadził Dyrektor ds. Środowiska i Relacji Zewnętrznych firmy KOM-EKO Pan Adam Przystupa. Uczniowie dowiedzieli się między innymi:  jak w praktyce wygląda dbanie o środowisko, czym jest segregacja śmieci i recykling, z czego produkowany jest polar i jak na początku produkcji wyglądają dwulitrowe butelki, w których sprzedawana jest coca-cola. Uczniowie zadawali ciekawe i intrygujące pytania. Tego typu inicjatywy pomagają zdobywać uczniom nową wiedzę i są doskonałym, praktycznym uzupełnieniem wiedzy, jaką uczniowie codziennie przyswajają na lekcjach.

     Kolejnym ważnym wydarzeniem  Pierwszego Dnia Wiosny był Pokaz Mody Ekologicznej  Eko-Top Trendy 2024.

Czytaj więcej: WIOSENNIE, KOLOROWO…

Wycieczka do Łukowa

   Uczniowie klas I-III po raz kolejny pojechali wspólnie na wycieczkę. Tym razem udali się do Łukowa. Swój pobyt rozpoczęli od wizyty w kinie, gdzie obejrzeli bajkę pt. „Kung Fu Panga 4”. Następnym punktem programu było Centrum Rozrywki „Arkabos”. Tu dzieci bardzo aktywnie spędziły czas. Wśród wielu atrakcji, każdy uczestnik wycieczki znalazł coś dla siebie. Po dniu pełnym wrażeń wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do domów.

Czytaj więcej: Wycieczka do Łukowa

Joomla templates by a4joomla