1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Żegnamy klasę VIII

 

26 czerwca 2020 roku to dzień zakończenia roku szkolnego 2019/2020, a dla uczniów klasy ósmej to dzień ukończenia szkoły podstawowej.   

W tym piętnastoosobowym zespole klasowym czworo uczniów  ukończy szkołę z wyróżnieniem.  Gratulujemy uczniom i ich rodzicom!

W ciągu roku szkolnego uczniowie tej klasy godnie reprezentowali naszą szkołę w poczcie sztandarowym.  Sztandar szkoły przejęli od swoich starszych kolegów. 

Obecnie, zgodnie z ceremoniałem szkoły, przekazują sztandar uczniom klasy siódmej.

Przekazanie sztandaru szkoły

    My, uczniowie klasy ósmej, tegoroczni absolwenci szkoły, przekazujemy Wam sztandar Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kleeberga w Woli Gułowskiej. Dbajcie o niego i godnie reprezentujcie naszą szkołę. Niech będzie on dla Was zawsze symbolem ideałów, ku którym dążył nasz patron i wzorem rzetelnej pracy dla dobra szkoły i ojczyzny.

 

Przejęcie sztandaru

 W imieniu szkolnej społeczności przejmujemy od Was sztandar Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kleeberga w Woli Gułowskiej i zapewniamy, że będziemy o niego dbać i  godnie reprezentować naszą szkołę.

 

WSPOMNIENIA ABSOLWENTÓW

Jak uczniowie klasy ósmej wspominają szkołę?

Oto kartka jednej z absolwentek  naszej szkoły:

Myślę, że szkoła podstawowa jest bardzo ważnym etapem w życiu każdego. Właściwie to ona uczy nas umiejętności, które wykorzystamy w naszym dalszym kształceniu i życiu.

Szkoła podstawowa, zwana ,,podstawówką’’ przyniosła mi wiele wspomnień, tych gorszych i tych lepszych. Cofając się do pierwszych dni widzę siebie, czyli dziewczynkę, która jest ciekawa życia. Niekoniecznie wie, co to znaczy ,,obowiązek’’ i ,,konsekwencje’’.

W klasach 1-3 moi rówieśnicy zazwyczaj żyli tzw. ,,chwilą’’, jak ja. Bardzo popularne było w tym okresie,, kolekcjonowanie karteczek’’ ze znanymi postaciami z filmów, bajek i seriali. Wszystkie dziewczyny w klasie miały swój własny segregator. Osoba, która posiadała karteczkę z brokatowym zdobieniem, budziła podziw i uznanie rówieśników. Niestety, szybko skończyłyśmy z tym, gdyż pani nie podobało się to, jak bardzo zaniedbujemy obowiązki, przez nasze dotychczasowe zajęcie. Od tamtego momentu zakazano przynoszenia segregatorów do szkoły. Znalazłyśmy sobie nowe zajęcie, jakim było pisanie małych gazetek zatytułowanych: ,,INFO-Panda’’. Osobiście uważam, że było to bardzo złym pomysłem. Co prawda wszystkie dziewczyny z klasy bardzo się zintegrowały, lecz plotki, które powstawały w rzekomych ,,gazetach’’ były bardzo nieodpowiednie.

Na początku klasy czwartej poznawałam życie osoby bardziej dojrzalszej. Czasami byłam skrępowana i nieśmiała, przy starszych rówieśnikach, lecz w tej klasie nauczyłam się znaczenia słowa ,,obowiązek’’. Właśnie wtedy zaczęłam być konsekwentna w tym, co robię. W klasie czwartej i piątej moim głównym zajęciem było bieganie po korytarzu wraz z rówieśnikami. Myślę, że bardzo denerwowaliśmy swoim zachowaniem nauczycieli i starszych kolegów, jednak zabawa była wtedy naprawdę udana. Spowodowane było to pewnie brakiem wyjść na plac zabaw, co w klasach 1-3 robiliśmy prawie codziennie. Do tej pory pamiętam zasadę przed pokojem nauczycielskim, która brzmiała: ,,Ja pukam, ty mówisz’’. W klasie szóstej zaczęła się już poważniejsza nauka. Zabawy odeszły na dalszy plan, a większość osób skupiła się na nauce, której było dużo. Chyba w tej klasie zaczęliśmy brać ją już na poważnie. Kontakt klasowy najlepszy był w początkach podstawówki. Niestety w okresie dojrzewania, po rozpoczęciu się siódmej klasy każdy zaczął skupiać się na sobie. Było bardzo dużo podziałów. Pomimo tego chyba najlepiej wspominam klasę ósmą i siódmą. Co prawda konfliktów było co niemiara, lecz były momenty za którymi naprawdę tęsknię. Najlepszym wspomnieniem była wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego. Spędziliśmy ją w naprawdę miłej atmosferze, pomimo słynnej kłótni o ,,ostatnie miejsce w busie’’. Cieszę się, że mamy z tego wyjazdu wiele nagrań, które przypominają nam te śmieszne chwile. Nie mogę wyobrazić sobie, że to już koniec naszych wspólnych lekcji, które nas do siebie zbliżały. Wtedy zapominaliśmy o sprzeczkach i śmialiśmy się wspólnie z różnych żartów i sytuacji.

Moją klasę będę wspominała miło. Do tej pory uważałam, że nie będę tęskniła za tą klasą ze względu na różne zaistniałe sytuacje, jednak teraz, kiedy wiem, że to już koniec czuję się smutno, gdyż wspomnienia, jakie wybudowaliśmy przez tyle lat pozostaną mi w pamięci do końca życia. Ta szkoła stała się po części moim drugim domem, gdyż spędziłam w niej około 11 lat. Trudno uwierzyć, że jestem już jej absolwentką.

 

Pożegnanie klasy ósmej

   Ósmoklasiści!

   Wręczeniem świadectw ukończenia szkoły podstawowej zostanie zamknięty pewien rozdział Waszego życia szkolnego, który na pewno na trwałe pozostanie w Waszej pamięci i sercach.                         

                      Niech start w kolejny etap edukacyjny będzie dla Was pomyślny.

                                Dyrekcja, Wychowawca, Grono Pedagogiczne

 

Drodzy Uczniowie Klasy Ósmej!

Dziesiątki lekcji, przerw i w końcu ten ostatni dzwonek oznajmiający koniec pewnego etapu w Waszym życiu. Przygoda życia, bezpieczna przystań, a może po prostu szkoła miejsce pozostające na zawsze w pamięci.

To tu osiem lat temu zostaliście włączeni w społeczność szkolną. Krok po kroku zdobywaliście wiedzę by stać się ludźmi dorosłymi.

Życzymy Wam, by zdobyta wiedza i doświadczenie pozytywnie wpływały na Wasze życie. Nigdy nie traćcie nadziei.

Pamiętajcie, że nie tylko wiedza decyduje o Was, lecz to, co macie w sercu.

Nie rezygnujcie z marzeń i planów.

 

                  Wasi koledzy i koleżanki z klasy siódmej.

 

  Ten filmik jest dla Was i o Was!

 Link : https://youtu.be/JRvAWkx5lVk

 

 

Joomla templates by a4joomla