1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Szkoła pamięta

     

    Szkoła Podstawowa im gen. Franciszka Kleeberga w Woli Gułowskiej włączyła się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

    Minister Edukacji odniósł się do najważniejszych tegorocznych rocznic i tego, jak istotna jest pamięć o nich, mówiąc: „Chciałbym, aby w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności”.

     W ramach przedsięwzięcia uczniowie klasy VIa, VIb z wychowawcami  odwiedzili, porządkowali groby, zapalili znicze na mogiłach żołnierskich pobliskiego cmentarza. Dodatkowo uczniowie Kinga Kępka, Mateusz Kołodziejczyk, Michał Bujak, Wiktoria Szumlewicz uporządkowali mogiłę żołnierza,  która znajduje się  w lesie w miejscowości Władysławów.

 

 

Joomla templates by a4joomla