1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Zaskakujący finał

      Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami.

      Trwają już ostatnie przygotowania do tej wyczekiwanej przez uczniów od dziesięciu miesięcy uroczystości. Zajęcia lekcyjne, prowadzone do tej pory zgodnie z planem, przybrały w ostatnim tygodniu nauki nieco inną formę.

      Grupa uczniów kl. V, VI, VII i VIII ze szkolnych sal lekcyjnych przeniosła się do Domu Kultury w Woli Gułowskiej oraz… w plener. Wzięli udział w warsztatach filmowych o kawalerzystach- bohaterach. Warsztaty zostały przeprowadzone przy współpracy ze Szwadronem Toporzysko- kawalerzystami, którzy od lat pielęgnują pamięć o żołnierzach SGO. 

     Wspólnie z zawodowymi filmowcami (Jan Gajewski i Mateusz Bobek) zrealizowano pierwszy etap filmu dokumentalnego. Będzie to opowieść o ostatniej bitwie,  jaką podczas kampanii w 1939 roku polskie oddziały stoczyły z faszystowskim najeźdźcą.

     Dzięki warsztatom młodzież z Woli Gułowskiej nie tylko została zaktywizowana na polu obywatelskim, ale także mogła zrealizować swoje pasje, współpracując przy realizacji krótko metrażowego filmu dokumentalnego. Uczniom najbardziej podobała się praca z kamerą i możliwość wystąpienia przed nią.

 

 

Joomla templates by a4joomla