1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Tydzień Języków Obcych

    Nauczyciele języków obcych zorganizowali w dniach 20-24 maja 2019 r. IV Tydzień Języków Obcych, podczas którego uczniowie naszej szkoły uczyli się języków obcych poprzez zabawęi wykorzystywali zdobytą wiedzę językową w różnych sytuacjach życia codziennego a także promowaliśmy zdrowy styl życia poprzez połączenie nauki języków obcych z aktywnością fizyczną. Niektóre działania zostały przesunięty na inny termin z powodu deszczowej pogody.

I. Warsztaty językowe „Przysłowia mądrością narodów” (20.05.2019 r.)

Uczennice klasy III gimnazjum: Anna Jędrych i Maria Brodowska przygotowały i przeprowadziły w klasach I-III podczas zajęć świetlicowych warsztaty językowe związane z różnymi przysłowiami. Dziewczęta zaprezentowały 10 znanych polskich przysłów w języku angielskim i niemieckim. Poprzez pomoce wizualne i ciekawą zabawę w kalambury uczniowie klas I-III próbowali odgadnąć znane przysłowia i zapamiętać je w języku obcym. Uczniowie zaangażowali się bardzo we wspólne zabawy, dzięki czemu ćwiczyli prawidłową wymowę w danych językach, i poznali kulturę krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Uczennice klasy III wykorzystały swoje zdolności językowe w praktyce i miały możliwość zobaczyć, jak wygląda praca nauczyciela.

II. „Językowa Gra Terenowa w Woli Gułowskiej (27.05. 2019 r.)”

Uczniowie klas VI, VII i VIII wykorzystywali swoją praktyczną znajomość języka angielskiego i niemieckiego do rozszyfrowywania zagadek w obutych językach. Wszystkie grupy wykazały się bardzo dobrą znajomością języków obcych i dotarły do miejsc, w których czekały na nich ukryte zagadki/wskazówki. Oprócz zadań językowych czekały na naszych uczestników także różnorodne zadania sportowe, gdyż nauka poprzez zabawę jest najbardziej efektywna. Na zakończenie gry terenowej uczestnicy otrzymali drobne upominki, które będą im przypominać tą niezapomnianą przygodę językową.

III. „Aktywna przerwa językowa, czyli gimnastyka dla ciała i języka”(22.05.2019 r.)

Uczennice klasy VIII: Julia Grzechnik i Maja Dzido zaprosiły uczniów naszej szkoły do wspólnej gimnastyki połączonej z nauką języków obcych i tańcem. W rytm muzyki uczniowie ćwiczyli swoje ciało a także uczyli się nowych słówek w języku obcym. Uczniowie chętnie włączyli się do wspólnej zabawy/ wspólnego tańca podczas przerwy - „W zdrowym ciele, zdrowy duch” i wtedy nauka przychodzi łatwiej i sprawia przyjemność

. IV. Szkolny Konkurs wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych

24 maja 2019 r. odbył się już IV Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach anglo-i niemieckojęzycznych. Uczniowie klas I-III i IV-V, grając w grę planszową „Dużo wiem”, odpowiadali na pytania dotyczące krajów anglo- i niemieckojęzycznych z zakresu geografii, historii, kultury i sportu.

Laureatami konkursu zostali:

- klasy I-III szkoły podstawowej: I miejsce: klasa I

- klasy IV-V: I miejsce: klasa Vb

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą o krajach nauczanych języków. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

V. Nauka języków obcych-online:22.05.2019 r.

W ramach Tygodnia Języków Obcych przeprowadzono Szkolny Konkurs Translatorski z Języka Angielskiego oraz Szkolny Konkurs Wiedzy Gramatycznej z Języka Angielskiego. Pierwsze miejsce w konkursie translatorskim zdobył uczeń klasy III gimnazjum Mateusz Lemieszek. Pierwsze miejsce w konkursie gramatycznym uzyskała uczennica klasy III gimnazjum Natalia Jawoszek.

VI. Warsztaty językowe dla przedszkolaków: 27.05.2019 r.

Uczennice klasy VIII przeprowadziły dla najmłodszych naszych uczniów zajęcia językowe dla przedszkolaków na świeżym powietrzu. Dziewczęta czytały swoim młodszym kolegom i koleżankom książeczki w j.obcych, grały w memory, gry związane z kolorami, utrwalały słówka z różnych tematów za pomocą kolorowych kart.

VII. Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Poezji Obcojęzycznej

Po raz kolejny nasze uczennice: Maja Skurka, Witoria Grabowska, Julia Grzechnik, Natalia Jawoszek i Dominika Adameczek miały możliwość uczestnictwa w konkursie muzyczno-recytatorskim promującym kulturę krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Konkurs odbył się 29. maja w szkole podstawowej w Adamowie.

Dziękujemy wszystkim za udział i włączenie się w akcję!

 

Joomla templates by a4joomla