1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Wycieczka uczniów edukacji wczesnoszkolnej

       22 maja 2019 roku uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wybrali się na wycieczkę tematyczną związaną z realizowaną innowacją pedagogiczną: Kim będę? Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Uczniowie wysłuchali opowieści na temat historii powstania polskiego lotnictwa oraz współczesności sił powietrznych. W muzeum zgromadzonych jest wiele eksponatów np. dokumenty, mundury lotników, pociski, czarna skrzynka czy fotel pilota. Największe wrażenie wywarły na dzieciach samoloty i helikoptery które mogliśmy podziwiać z bliska. Byliśmy również w środku samolotu pasażerskiego, którym  kiedyś latał prezydent Polski.

      Pełni wrażeń udaliśmy się do Ryk, gdzie czekali na nas Policjanci z  Powiatowej Komendy Policji w Rykach. Pokazali nam budynek Policji w którym mieści się nowoczesna strzelnica, siłownia, pokoje do przesłuchań. Towarzyszący nam policjanci z pasją opowiadali nam o swojej pracy. Na koniec spotkania dzieci otrzymały od policjantów książeczki ,,Policja Dzieciom”.

    Ostatnim punktem programu wycieczki było przejście po ogrodzie w Centrum Ogrodniczym Daglezja w Rykach. Mogliśmy podziwiać przepiękne rośliny rosnące w tym ogrodzie. Wysłuchaliśmy od ogrodnika informacji na temat roślin, które w nim rosną. Byliśmy w ,,strefie ciszy”. W trakcie warsztatów ogrodniczych  zasadziliśmy własne rośliny, które dzieci zabrały do domu, aby je pielęgnować. Na koniec wycieczki odbyło się ognisko.

 

 

Joomla templates by a4joomla