1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Kreatywne zajęcia przyrodnicze

     W tym roku szkolnym klasa piąta uczestniczy w zajęciach ,,Laboratorium młodego badacza’’. Celem zajęć jest  wzbudzenie zainteresowań naukami przyrodniczymi, rozwijanie dociekliwości badawczej i poznawczej, umiejętność obserwacji i wyciągania wniosków z przeprowadzanych eksperymentów, nauka  cierpliwości i pracy w zespołach.  Zajęcia  najczęściej mają charakter warsztatów.


 

      Młodzi przyrodnicy wykonują interesujące i proste eksperymenty, które wprawiają je w oczarowanie i zdumienie.  Przebadanie wpływu podłoża na szybkość poruszania się ślimaków, wykrywanie witaminy C w niektórych pokarmach, wydobywanie dźwięków z naczynia wypełnionego wodą, skonstruowanie telefonu z kubeczków plastikowych i sznurka,  to doświadczenia polubione przez uczniów.

    Każdy uczestnik  miał możliwość obejrzenia oraz analizy własnego preparatu mikroskopowego z założonej kilka tygodni wcześniej hodowli pantofelków.


     Czy nauka może być ekscytująca? Oczywiście że tak! Efekty  pracy można obejrzeć na zamieszczonych fotografiach, a przed uczniami wiele jeszcze ciekawych zajęć.

 

Joomla templates by a4joomla