1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Wolność...

„Wolność- kocham i rozumiem.

Wolności oddać nie umiem (…)

     11 listopada przypada 104. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

    Z tej oto okazji w naszej szkole odbył się apel upamiętniający wydarzenia związane z ważną datą w dziejach narodu polskiego.

11 XI 1918  - 11 XI 2022

    W przeddzień narodowego święta uczniowie z koła teatralnego przeprowadzili sondaż wśród nauczycieli i pracowników szkoły. Zwrócili się z pytaniem: „Z czym kojarzy się Panu/ Pani data 11 listopada?”. Respondenci najczęściej wymieniali święto niepodległości, zakończenie I wojny światowej, koniec 123-letniego okresu zaborów Polski.

     Następnie, przygotowany z tej okazji występ artystyczny, wprowadził zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Przekazem słownym i wizualnym zobrazowano sytuację polityczną naszego kraju od III rozbioru Polski, upadku Rzeczypospolitej do zakończenia I wojny światowej, która  przyniosła Polsce długo oczekiwaną WOLNOŚĆ.

     Uzupełnieniem tekstów  poetyckich były utwory muzyczne- w tym nasz hymn narodowy. „Mazurka Dąbrowskiego” odśpiewała cała społeczność szkoły ( od przedszkolaków po uczniów klasy ósmej i nauczycieli). W ten sposób włączyliśmy się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”2022.

      Organizując corocznie taką uroczystość, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnym kraju. Doceńmy to, bo: „Wolność nie jest rzeczą, którą możemy dostać w prezencie” (Ignazio Silone).

     Zachęcamy do obejrzenia nie tylko zdjęć, ale tez krótkiej relacji filmowej

https://drive.google.com/file/d/1fNP7OEF6rBJkjj4N_RJ8onU_81gbIgxo/view?usp=drivesdk

      Natomiast już 11 listopada delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystościach rocznicowych przy pomniku w Helenowie.

 

 

Joomla templates by a4joomla