1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Podsumowanie Tygodnia profilaktyki pod hasłem: Choroby zakaźne!

12-16 września w naszej szkole odbywał się pod hasłem „Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych”.

     Działania zrealizowane w ramach Tygodnia Profilaktyki  miały za zadanie uświadomić uczniom potrzebę dbania o zdrowie własne i swoich najbliższych . W sytuacji intensywnego rozwoju chorób zakaźnych, wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych!!!!

W tych dniach zaplanowaliśmy więc szereg różnorodnych i ciekawych przedsięwzięć dla uczniów.

      Uczniowie naszej szkoły odbyli spotkanie z Panią  pielęgniarką z Ośrodka Zdrowia w Woli Gułowskiej. Zajęcia miały na celu przekazanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i innych ludzi.

      Na lekcjach przyrody i biologii odbyła się pogadanka na temat „ Chorób zakaźnych”. Uczniowie niektórych klas na zajęciach świetlicowych  obejrzeli film edukacyjny pt. ”Szczepienia. Profilaktyka chorób zakaźnych” i omówili prezentację „ Jak się nie zakazić”.

     W młodszych klasach dzieci w atrakcyjny sposób uświadomiły sobie znaczenie mycia rąk dla zdrowia - jako ochronę  przed chorobami i wirusami – pokaz mycia rąk , który zaprezentowała  Pani Pedagog.

     Uczniowie na zajęciach świetlicowych przygotowali i zaprezentowali plakaty -STOP!! Nie poddaj się chorobom zakaźnym.

      Na korytarzu szkolnym uczniowie mieli możliwość  zapoznania się z gazetką przedstawiającą Choroby zakaźne . 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

https://drive.google.com/file/d/1Yz961AaBHS49HOE_ZuGGQol1ADUnvH6g/view?usp=sharing

 

 

 

Joomla templates by a4joomla