1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Zakończył się rok szkolny 2021/2022

Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz,

tym bardziej jesteś spragniony.
- Stefan Żeromski
 

     Zakończył się rok szkolny 2021/2022. Rok ten nie należał do najłatwiejszych – musieliśmy zmierzyć się z niepewnością dotyczącą formy nauki, przez jakiś czas obowiązywało nauczanie zdalne. Kolejnym wyzwaniem było zapewnienie odpowiedniej edukacji uczniom z Ukrainy. Jak wyglądało zakończenie roku szkolnego 2022? – przekonajmy się!

     Wzorem wielu poprzednich lat uroczystości zakończenia roku szkolnego rozpoczęliśmy Mszą świętą, na którą udaliśmy się za naszym sztandarem, a po mszy, po dwuletniej przerwie spowodowane pandemią, mogliśmy znowu spotkać się wszyscy razem na sali gimnastycznej. Pierwszym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru – tradycyjnie odchodzący uczniowie przekazali sztandar na ręce klasy VII. W skład pocztu sztandarowego w minionym roku szkolnym wchodzili: Emilia Wrzosek, Wiktoria Kubik, Emilia Maciejewska, Kamila Pikuła, Adam Królik i Jakub Pieńkosz – przekazali oni sztandar uczniom klasy siódmej: Alicji Maciejewskiej, Julii Abramczyk, Paulinie Bogusz, Emilii Kubik, Mateuszowi Walaszkowi i Damianowi Piszcz.

 

     Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Przemysław Sala, dziękując nauczycielom, pracownikom obsługi i przede wszystkim uczniom za ciężką i rzetelną pracę w minionym roku. Potem przyszedł czas na wręczenie nagród, dyplomów i świadectwa z wyróżnieniem. A mamy się czym pochwalić!·         18 uczniów klas 4-8 ukończyło szkołę z wyróżnieniem,

·         Prymusem szkoły ze średnią 5,35 została Ilaria Ziarek,

·         13 uczniów otrzymało Stypendium Wójta Gminy Adamów (średnia 5,00 i więcej),

·         51 uczniów klas 4-8 uzyskało średnią równą lub wyższą niż 4,00.

Ranking klas wygląda następująco:

Klasy z najwyższą średnią
4a - 4,22
5b – 4,07
8b – 4,02

Klasy z najwyższą frekwencją:
4a
5b
5a

     Pan Dyrektor złożył również podziękowania na ręce przewodniczącej Rady Rodziców - pani Renaty Pieńkosz.

      Ostatnim punktem naszych uroczystości było pożegnanie uczniów klas ósmych. Ósmoklasiści przygotowali krótki program słowno-muzyczny, dziękując nauczycielom, wychowawcom i pracownikom obsługi za wsparcie, naukę i życzliwość oraz swoim młodszym kolegom za wspólną zabawę i przyjaźni i pierwsze miłości. Tradycyjnie już nasi absolwenci zostawiają w szkole specjalne pamiątkowe zdjęcia.

       Po ósmoklasistach wystąpili uczniowie klasy siódmej, żegnając ich krótkimi wierszykami i wręczając im pamiątkowe medale.

     Następnie wszyscy udaliśmy się do swoich klas, by po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkać się ze swoim wychowawcą i odebrać świadectwa oraz inne nagrody i dyplomy, których w każdej klasie było jeszcze sporo.

        Rok szkolny 2021/2022 zakończył się, a przed nami dwa miesiące wakacji. Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom, wypoczynku, niezapomnianych wrażeń i wiele słońca.

 

 

Joomla templates by a4joomla