1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

DOGOTERAPIA

     W ramach zajęć specjalistycznych nasi uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach praktycznych z psem terapeutycznym.  Zajęcia poprowadził wykwalifikowany trener, dzięki któremu dzieci zdobyły dużą dawkę wiedzy o tym, jak dbać o psa, jak się przy nim zachowywać, jakie zachowania pies lubi a na jakie reaguje agresywnie. Uczniowie mieli również możliwość uczenia się jak karmić psa, jak się z nim przywitać, jak pielęgnować oraz poczuć bliskość psa, przytulić się do niego, pogłaskać.

     Kontakt z psiakami wpływa pozytywnie na wszystkie sfery ludzkiego życia. Czworonożni terapeuci swoją cierpliwością, beztroską i radością doskonale motywują do ćwiczeń i czynią całą terapię znacznie przyjemniejszą. Psiaki łagodzą stres, ułatwiają znoszenie własnych niepowodzeń i zwiększają radość płynącą z postępów. W ich obecności wielu osobom łatwiej przełamać swoje lęki, otworzyć się na kontakty społeczne i współpracę z terapeutą. Interakcje z psami to niewyczerpane źródło stymulacji, zachęta do spontanicznych zachowań, aktywności ruchowej i umysłowej.

     Terapia z udziałem psa ma liczne walory edukacyjne. Ułatwia koncentrację uwagi, zwiększa zaangażowanie w naukę, kształtuje orientację przestrzenną, ułatwia rozpoznawanie i wyrażanie swoich emocji, poprawia sprawność ruchową, pamięć i umiejętności komunikacyjne, rozwija słownictwo. Głaskanie czworonogów wpływa na wydzielania neuroprzekaźników i hormonów. Dzięki kontaktowi dotykowemu ze zwierzakiem zwiększa się wydzielanie endorfin, a spada poziom kortyzolu i adrenaliny.

Joomla templates by a4joomla