1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Jak uczciliśmy Dzień Ziemi w naszej szkole?

      Obchody Dnia Ziemi to jeden z elementów wychowania ekologicznego w naszej szkole. W tym roku szkolnym postawiliśmy na działania mające na celu ochronę środowiska przyrodniczego. W naszej szkole wiele się działo: akcja Sprzątamy dla Polski, pokaz mody, zajęcia z zakresu ekologii, konkursy świetlicowe oraz Turniej wiedzy ekologicznej dla klas IV-VI.

     Z nadejściem wiosny uczniowie wykonali w języku polskim, niemieckim i angielskim plakaty promujące ochronę środowiska Ziemi, które przyozdobiły szkolne korytarze. 20 kwietnia uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w ogólnopolskiej Inicjatywie Sprzątamy Dla Polski. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko zbiórka śmieci, ale również zmiana nawyków dnia codziennego jak segregacja śmieci, ograniczanie ich ilości i składowanie w koszach.

      Klasa VII przedstawiła niekonwencjonalny pokaz mody. Uczniowie zaprezentowali przy muzyce stroje, które zostały zrobione z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. worki, kartony, butelki plastikowe, folia, nakrętki itp. Na pokazie można było zobaczyć różne stroje ekologiczne. Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy, torebki, biżuteria i buty z surowców wtórnych. To była świetna zabawa.
      W przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia z zakresu ekologii, w tym zajęcia poświęcone śmieciom. Dzieci uczyły się jak postępować, by zmniejszyć górę śmieci i w jaki sposób należy segregować odpady. W toaletach pojawiły się hasła zachęcające do oszczędzania wody i uświadamiające społeczności szkolnej, że nie mamy planety B do zasiedlenia, musimy chronić naszą planetę Ziemię!

     W trakcie zajęć świetlicowych uczniowie klas II-III i V wzięli udział Szkolnym Konkursie Ekologicznym, zostały też przeprowadzone warsztaty związane z ochroną środowiska. Jako podsumowanie całej akcji uczniowie klas IV-VI przystąpili do Turnieju Ekologicznego, który odbył się na sali gimnastycznej w formie gry planszowej. Uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu: ekologii, ochrony środowiska, działań promujących ekologiczny styl życia z elementami wiedzy w językach obcych. Samorząd Uczniowski również postanowił włączyć się do tej akcji i zakupił drzewko, miłorząb japoński dwuklapowy, który w najbliższych dniach zostanie posadzony na terenie szkoły.

 

Joomla templates by a4joomla