1.jpg1z.jpg2.jpg2z.jpg3.jpg3z.jpg4.jpg4z.jpg5.jpg5z.jpg6.jpg6z.jpg7.jpg7z.jpgvalley1.jpg

Aktualności

Propozycje czytelnicze dostępne w bibliotece szkolnej

Propozycje czytelnicze dostępne w bibliotece szkolnej

Antologia poezji dla dzieci

     „Antologia poezji dla dzieci” to zbiór najpopularniejszych utworów dla najmłodszych. W książce zaprezentowano najpiękniejsze wiersze klasycznych twórców poezji dziecięcej, m.in. Stanisława Jachowicza, Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej, Władysława Bełzy, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Józefa Czechowicza. Dużą część publikacji stanowią utwory poetów współczesnych, np. Jana Twardowskiego, Joanny Kulmowej, Józefa Ratajczaka, Joanny Papuzińskiej, Danuty Wawiłow, Anny Onichimowskiej, Doroty Gellner, Agnieszki Frączek czy Natalii Usenko. Wiersze dla dzieci to nie tylko przyjemne dla ucha rymowanki, to przede wszystkim historie, pobudzające dziecięcą wyobraźnię. To opowieści, o tym, jak powinno się postępować, a także uwrażliwiające najmłodszych na dobro i pomoc innym. Całość przepięknie zilustrowana m.in. przez M. Piwowarskiego, K. Sadowską,

 

Jan Weiler „Nastolatki pod mikroskopem”

     Co robić, jeśli chcemy coś wyegzekwować od nastolatka. Czego absolutnie nie należy robić. I na co mamy jeszcze jakiś wpływ. Były takie słodkie. Takie śliczne... Ale nadeszła chwila, kiedy dzieci z radosnych, ciekawych świata i cudownie grzecznych aniołków przeobraziły się w wiecznie niezadowolone, mrukliwe nieprzeniknione istoty. Gdzie w nich ukrywa się rozsądny, mądry i uprzejmy człowiek Trzeba mieć cierpliwość i poczekać, aż się wygrzebie na światło dzienne ze stosów ciuchów i pustych kubków po jogurtach. Książka zawiera zabawne interpretacje zachowań typowych nastolatków, wnioski i recepty bardzo przydatne dla wychowawców i rodziców, którzy chcą znaleźć klucz do zrozumienia swoich dzieci.

 

John Ronald Reuel Tolkien trylogia „Władca Pirścieni”

     "Władca Pierścieni” to jedna z najbardziej niezwykłych i pasjonujących historii w dziejach całej współczesnej literatury, która od ponad pół wieku cieszy się niegasnącą popularnością wśród kolejnych pokoleń czytelników. Ogromna, z epickim rozmachem napisana powieść wprowadza nas w świat fantastyczny, lecz ukazany wszechstronnie i szczegółowo, równie pełny i bogaty jak świat realny. Przykuwająca uwagę i wzruszająca, choć momentami także przerażająca, opowieść rzuca na czytelnika czar, od którego nawet po zakończeniu lektury trudno się uwolnić. W ciągu pięćdziesięciu przeszło lat od pierwszego wydania "Władcy Pierścieni" miliony ludzi na całym świecie uległy temu urokowi. Trylogia "Władca Pierścieni" to kultowe dzieło, które obowiązkowo powinno trafić do biblioteczki każdego młodego i nieco starszego czytelnika.

 

 

 

Joomla templates by a4joomla